صفانیوز

» آیا مجلس دهم محاکمه احمدی نژاد را پیگیری میکند؟


 

 بسیاری از مردم حتی زمانی که ریاست جمهوری احمدی نژاد پایان نیافته بود محاکمه او را محتمل میدانستند، دستگاه قضا پس از پایان دوره ریاست جمهموری او را به دادگاه فراخواند اما وی هیچگاه در دادگاه حضور پیدا نکرد، او در حالی آرزوی بازگشت به قدرت را دارد که هم اکنون بسیاری از نمایندگان مجلس از جمله مثلث اصلی هیات رئیسه،مخالف جدی او هستند و حتی به وضوح بحث محاکمه را مطرح کرده اند.

 

کنایه و ایهام بخشی از ادبیات خاص علی لاریجانی است، اما همه سیاسیون یکشنبه سیاه بهمن 91 و درگیری لفظی وی با محمود احمدی نژاد را به یاد دارند، صحبتهای مهمی که بین وی و محمود احمدی نژاد رد و بدل و از رادیو بصورت زنده پخش میشد.

لاریجانی گفت امروز روز مهمی است و خطاب به احمدی نژاد افزود: آقای احمدی نژاد مردم شما را شناختند./خوب شد شما که مرتب در جامعه "بگم بگم" راه انداخته اید این فیلم را پخش کردید و حرفتان را زدید تا مردم شخصیت شما را بیشتر بشناسند.

در ادامه احمدی نژاد که همچنان در جلسه مجلس حضور داشت خواستار پاسخگویی به سخنان رئیس مجلس شد که لاریجانی گفت شما تهمت زدید که جوابتان را دادم دیگر حق صحبت ندارید.

بعد از اصرار احمدی نژاد برای سخن گفت، لاریجانی خطاب به وی گفت: "به سلامت، شئونات جمهوری اسلامی را رعایت نکردید.

لینک متن کامل صحبتهای لاریجانی خطاب به احمدی نژاد ادر پایان مطلب پیوست است.

 

 آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه هم سال 91 در نامه ای به احمدی نژاد نوشته بود:"حکايت شما حکايت سلطاني است که املاک مردم را غصب کرده و به همه مي‌گفت چرا رعايت ملک سلطان نمي‌کنيد؟!" رئیس قوه قضاییه در ابتدای این نامه گفته بود: اين سطور را مي نگارم تا در ذاکره تاريخ بماند!

متن کامل نامه در پایان مطلب پیوست است

 

علی مطهری و مسعود پزشکیان دو نائب رئیس مجلس نیز به وضوح از لزوم محاکمه احمدی نژاد صبحت کرده اند:

مسعود پزشکیان:  اگر از همان ابتدا مجلس(نهم ) و قوه قضائیه درست نظارت میکردند دولت قبل باید محاکمه میشد.

علی مطهری: شرط نامزدی احمدی نژاد برای ریاست جمهوری محاکمه در دادگاه است.

باتوجه به اینکه دستگاه قضایی نیز یکبار احمدی نژاد را احضار کرده و در یکشنبه سیاه قوه قضاییه نیز توسط احمدی نژاد مورد حمله و اتهام قرار گرفت و دولت تدبیر و امید نیز بسیاری از مشکلات را بخاطر تخلفات دولت قبل میداند و پیگیری تخلفات را نیز لازم دانسته، بنظر میرسد هر سه قوه به محاکمه احمدی نژاد تمایل دارند و حالا که هر سه قوه مجریه ، قضاییه و مقننه تمایلات لازم برای محاکمه احمدی نژاد را دارند مردم نیز امیدوارند بزودی شاهد عملی شدن آن باشند.

آنچه که میتواند محاکمه رئیس دولتهای نهم و دهم را عملی و تسریع کند پیگیری های مجلس جدید است، آیا مجلس دهم این مسئله را در اولویت پیگیری های خود قرار خواهد داد؟!

 

پیوستها:

متن کامل سخنان لاریجانی خطاب به احمدی نژاد:

http://safanews.ir/talks/124-151191.html

 

متن کامل نامه رئیس قوه قضاییه به احمدی نژاد:

http://safanews.ir/main/125-0891.html

» مربوط به دسته : یادداشت ها و مقالات
نویسنده : admin / تاریخ : 12 خرداد 1395 / نظرات : 0 /پرینت مطلب
توجه : پرکردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.
توجه : حتما آدرس وب سایت خود را در قسمت متن نظر وارد کنید.
نام:*
ایمیل:*
پايگاه اطلاع رساني رهبر انقلابسايت رياست جمهوريهاشمي رفسنجانيسيد محمد خاتميدانشكده خبردوستان صفانیوزصبح شیرازدال نیوزارگ شیرازصفانيوزبانک ترانهجبهه تدبیر و توسعه فارسسفارش تبليغات
طراحی و بهینه سازی : (حقیقت)
تمامی حقوق برای صفانیوز محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از خبرها تنها با ذکر منبع مجاز است.