صفانیوز

» چرا حضور علی مطهری در مثلث اصلی هیات رئیسه مجلس مهم است؟!


 

 

 

نمایندگان مجلس دهم علی مطهری را بعنوان نائب رئیس دوم مجلس برگزیدند، حضور علی مطهری در مثلث اصلی هیات رئیسه مجلس حتی میتواند از ریاست عارف نیز برای اصلاح طلبان گرانبهاتر باشد، چرا؟

در سالهای گذشته و حتی در سالهای ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد علی مطهری بیش از هر شخصیت سیاسی دیگر بصورت علنی پیگیر رفع حصر میرحسن موسوی و مهدی کروبی بوده است، حتی رئیس ممنوع التصویر دولت اصلاحات و دکتر عارف نیز به اندازه او بصورت علنی این پیگیری را انجام نداده اند.

اصولگرایان شرایط فعلی حصر را خواسته رهبری بر شمردند و از مطهری خواستند خلاف نظر رهبری عمل نکند اما وی با این وجود بازهم حصر و حبس بدون حکم قضایی را مخالف قانون اساسی اعلام کرد و پس از پیروزی روحانی در سال 92 تقاضای محاکمه محمود احمدی نژاد را نیز مطرح نمود.

آنچه جالب توجه است مطهری علی رغم بیان علنی این مواضع و با وجود سخت گیری های شورای نگهبان تایید صلاحیت شد و میتوان اینگونه نتیجه گرفت که تقاضای رفع حصر حتی از نظر شواری نگهبان نیز خلاف شرع و قانون اساسی نیست!

در مجلس نهم مطهری یگانه نماینده مجلسی بود که حرفهای قشر کثیری از ملت را از تریبون مجلس چند بار فریاد زد اما بنظر میرسد او در مجلس دهم تنها نیست و از بین نمایندگان حامیان و همفکرانی دارد که با رای خود وی را به مثلث اصلی هیات رئیسه مجلس رسانده اند تا بیش از پیش برای رسیدن به هدفهایی که اعلام کرده از جمله رفع حصر و محاکمه محمود احمدی نژاد تلاش کند.

 

مهدی مهراندیش/صفانیوز 

 

 

» مربوط به دسته : یادداشت ها و مقالات
نویسنده : admin / تاریخ : 11 خرداد 1395 / نظرات : 0 /پرینت مطلب
توجه : پرکردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.
توجه : حتما آدرس وب سایت خود را در قسمت متن نظر وارد کنید.
نام:*
ایمیل:*
پايگاه اطلاع رساني رهبر انقلابسايت رياست جمهوريهاشمي رفسنجانيسيد محمد خاتميدانشكده خبردوستان صفانیوزصبح شیرازدال نیوزارگ شیرازصفانيوزبانک ترانهجبهه تدبیر و توسعه فارسسفارش تبليغات
طراحی و بهینه سازی : (حقیقت)
تمامی حقوق برای صفانیوز محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از خبرها تنها با ذکر منبع مجاز است.