صفانیوز

» خشنودی مردم از استعفای نمایندگان فارس!


نمایندگان فارس برای تحقق خواسته های گروهی خودشان در مجلس جنجال به پا کرده اند/ در دو سال گذشته این نمایندگان با حرکت در خلاف جهت سیاستهای دولت اعتدال موجب نارضایتی مردمی از دولت شده اند/ همانطور که استعفای استاندار موجی از خوشحالی را در بین حامیان دولت بوجود آورد، استعفای نمایندگان فارس نیز موجب خشنودی اکثریت مردم این استان میشود/ طبق قانون دولت و هرکدام از وزاری دولت مجاز هستند همکاران اجرایی خود را خودشان انتخاب کرده و منصوب نمایند و دخالت نمایندگان در جهت اجبار دولت به انتصابات مورد نظرشان خلاف قانون اساسی و  به منزله دخالت قوا در امور یکدیگر است

مهمترین گروهی که در انتخاب گزینه های قوی و بومی فارس کارشکنی میکنند همین نمایندگان هستند چون گزینه های قوی و بومی استان با دولت همراه و همدل هستند!

 

دولت یازدهم با انتصاب سید محمد احمدی تلاش کرد برنامه های خود را در فارس اجرا کند اما دخالتهای نمایندگان فارس و عناصر وابسته به دولت قبل باعث شد دکتر احمدی با انتقادات حامیان دولت از همان آغاز فعالیتش روبرو شود، انتقادات حامیان دولت با تعامل همراه بود اما در نهایت کاسه صبر نها را لبریز کرد و موجب شد گروههای حامی دولت علنی خواستار برکناری استاندار فارس شوند، در نهایت این اعتراضات موجب استعفای استاندار فارس به بهانه نامزدی در انتخابات آینده شد.

استعفای استاندار فارس موجب ایجاد موجی از خوشحالی و امیدواری در بین حامیان دولت شد و انتظار آنها از دولت این بود که اشتباهی که در انتصاب اولین استاندار تدبیر و امید مرتکب شد را تکرار نکند و در مقابل فشارها و دخالتهای مخالفان دولت تسلیم نشود، شنبه شب بیستم تیرماه خبرهایی منتشر شد که حکایت از پیشنهاد یک گزینه از سوی وزارت کشور به هیات دولت داشت، بلافاصله پس از انتشار این خبر مخالفان افراطی دولت تخریب این گزینه پیشنهادی را آغاز کردند.

نمایندگان فارس که اکثریت آنها از وابستگان دولت قبل و مخالفان دولت هستند از این پیشنهاد وزیر کشور عصبانی شدند ، چون وزارت کشور  این بار تسلیم خواسته های آنها نشده بود و گزینه پیشنهادی منافع گروهی مخالفان دولت و نمایندگان فارس را تامین نمیکرد، و این عصبانیت نمایندگان و بی تاثیر بودن فشارهای آنان موجب شد در صحن علنی مجلس جنجال به پا کنند.

نمایندگان فارس در بیان دلایل این اقدام خود مواردی از قبیل غیر بومی بودن گزینه پیشنهادی را مطرح میکنند که عام پسند باشد و باعث واکنش مردم فارس در حمایت از آنها گردد، اما بعید است مردم فارس این حرفها را بپذیرند و مشخص است که دلیل این اقدامات نمایندگان منافع گروهی خودشان و متحدانشان است.

جالب است که اکثریت مردم استان فارس با شنیدن خبر استعفای نمایندگان خوشحال شده اند و اگر چنین استعفایی انجام و مورد قبول واقع شود خشنودی مردم و حامیان دولت را به دنبال خواهد داشت.

لازم به ذکر است به گزارش صفانیوز به نقل از واحد مرکزی خبر، نمایندگان فارس صبح یکشنبه 21 تیرماه، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را در اعتراض به گزینه پیشنهادی وزیر کشور برای استانداری فارس ترک کردند و طرح استیضاح وزیر کشور را نیز ارائه داده و گفته اند که اگر طرح آنها قبول نشود استعفا خواهند داد. استان فارس 18 نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

طبق قانون دولت و هرکدام از وزاری دولت مجاز هستند همکاران اجرایی خود را خودشان انتخاب کرده و منصوب نمایند و دخالت نمایندگات در جهت اجبار دولت به انتصابات مورد نظرشان خلاف قانون اساسی و  به منزله دخالت قوا در امور یکدیگر است.

 

» مربوط به دسته : خبرها
نویسنده : admin / تاریخ : 21 تیر 1394 / نظرات : 0 /پرینت مطلب
توجه : پرکردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.
توجه : حتما آدرس وب سایت خود را در قسمت متن نظر وارد کنید.
نام:*
ایمیل:*
پايگاه اطلاع رساني رهبر انقلابسايت رياست جمهوريهاشمي رفسنجانيسيد محمد خاتميدانشكده خبردوستان صفانیوزصبح شیرازدال نیوزارگ شیرازصفانيوزبانک ترانهجبهه تدبیر و توسعه فارسسفارش تبليغات
طراحی و بهینه سازی : (حقیقت)
تمامی حقوق برای صفانیوز محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از خبرها تنها با ذکر منبع مجاز است.