صفانیوز

» محمد اصفهانی وزیر پیشنهادی ارشاد؟!پس از انجام انتخابات مجلس دهم، بحثهای متعددی پیرامون لزوم تغییرات در برخی وزارتخانه ها به میان آمد، و  برخی نمایندگان جدید  گفتند بهتر است دولت پیش از آنکه مجلس از طریق استیضاح این تغییرات را پیگیر شود ، خودش دست به کار شود و برخی وزرا تغییر دهد.

در ماههای اخیر حواشی لغو و یا برگزاری کنسرتها انتقادات زیادی را متوجه علی جنتی وزیر ارشاد کرد تا جایی که شایعاتی مبنی بر استعفای وی در رسانه ها منتشر شد.
انتخاب علی جنتی بعنوان وزیر از دو دیدگاه متفاوت قابل مشاهده است:
دیدگاه اول اینکه، انتخاب وی اساسا اشتباه بود، چون وی فرزند یکی از چهره های مشهور و مهم نظام است و از دیدگاه عموم چندان جالب نیست که از یک خانواده چند نفر در جایگاههای پر اهمیت یک کشور باشند، و بعنوان مثال همین دیدگاه در مورد براداران لاریجانی نیز وجود دارد.
و علاوه بر این علی جنتی فارغ از بحث اینکه فرزند یک مقام مهم است، گزینه ای قوی برای این مقام نبود.
در دیدگاه دوم میتوان انتخاب علی جنتی را یک سیاست و تدبیر برشمرد،  مخصوصا اینکه بر همگان هویدا میشد که نظرات بسیاری از سیاسیون و چهره های فرهنگی ایران از عقاید دبیر شورای نگهبان فاصله دارد و حتی فرزند وی نیز در بسیاری از مسائل از دیدگاههای او تبعیتی ندارد و بر اساس سیاستهای متفاوتی عمل میکند.
جدا از بحثهای یاد شده اگر بنا به تغییر وزیر ارشاد باشد بهترین گزینه برای وزارت کیست؟
آنچه مشخص است تغییر احتمالی در وزارت ارشاد متاثر از موضوع موسیقی و لغو کنسرت هاست، چنانکه حتی شخص رئیس جمهور بصورت علنی از عقب نشینی وزیر در این خصوص انتقاد و گلایه نمود.
حالا که دلیل اصلی تغییرات احتمالی بحث موسیقی است، دولت اگر بخواهد حاکمیت و قدرت خود را بهتر اعمال کند لازم است چهره ای را بعنوان وزیر ارشاد به مجلس پیشنهاد دهد که خودش اهل آواز و موسیقی باشد،  چهره هایی مثل حافظ ناظری و دکتر محمد اصفهانی از خوانندگان مشهور کشور.
پیشنهاد یک خواننده بعنوان وزیر، بهترین پاسخی است که دولت میتواند به مخالفان تندرو بدهد و دل اهالی هنر را هم بدست آورد.
حتی اگر چنین گزینه ای بعنوان وزیر انتخاب نشود ، این حرکت میتواند یک نقطه عطف در فرهنگ و هنر باشد و اگر هم گزینه پیشنهادی انتخاب شد در پاسخ به مخالفان موسیقی خودش هم میتواند رسما در ساختمان وزارت ارشاد کنسرت برگزار کند!
بر این اساس، در حمایت از اهالی موسیقی ایران به رییس‌جمهور جمهور محترم پیشنهاد میشود در صورت تصمیم به تغییر در وزارت ارشاد، یک خواننده جوان و اصیل ایرانی مثل حافظ ناظری را به مجلس معرفی نماید و چنانچه چهره های جوان موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نشدند گزینه های میانسال و البته اهل موسیقی مثل دکتر محمد اصفهانی را معرفی کند که احتمال کسب رای اعتمادشان از مجلس نیز محتمل تر است.

لازم به ذکر است طبق قانون اساسی رئیس جمهور بعنوان ارشدترین مقام اجرایی کشور، وزیر را به مجلس پیشنهاد میدهد و در قوانین جمهوری اسلامی هیچ منعی وجود ندارد که از معرفی یک خواننده بعنوان گزینه پیشنهادی وزارت ممانعت کند.

 

مهدی مهراندیش-بیست و پنجم مهرماه 1395 خورشیدی

» مربوط به دسته : یادداشت ها و مقالات
نویسنده : admin / تاریخ : 27 مهر 1395 / نظرات : 0 /پرینت مطلب
توجه : پرکردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.
توجه : حتما آدرس وب سایت خود را در قسمت متن نظر وارد کنید.
نام:*
ایمیل:*
پايگاه اطلاع رساني رهبر انقلابسايت رياست جمهوريهاشمي رفسنجانيسيد محمد خاتميدانشكده خبردوستان صفانیوزصبح شیرازدال نیوزارگ شیرازصفانيوزبانک ترانهجبهه تدبیر و توسعه فارسسفارش تبليغات
طراحی و بهینه سازی : (حقیقت)
تمامی حقوق برای صفانیوز محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از خبرها تنها با ذکر منبع مجاز است.