صفانیوز

» ابقای آذری، شایعه یا واقعیت؟ چه کسی پاسخگوی ابهامات است؟!!


در روزهای نخست مردادماه خبری مبنی بر انتصاب مدیر کل جدید آموزش و پرورش فارس منتشر شد که هیچ مسئول مربوطه ای، آن را تکذیب و تایید نکرد و از عصر ششم مرداد نیز خبرهایی مبنی بر ابقای حمیدرضا آذری مدیرکل فعلی در فضای مجازی نقل میشود که این مورد نیز تاکنون به صورت رسمی تایید یا تکذیب نشده است.

بر اساس قانون منع بکارگیری بازنشستگان، دولت 60 روز پس از ابلاغ قانون از سوی مجلس فرصت داشته است که جایگزین حمیدرضا آذری مدیر کل فعلی را معرفی کند اما تا زمان درج این مطلب، هیچ خبر رسمی پیرامون این موضوع انتشار نیافته است.
قانون منع بکار گیری بازنشستگان چهارم خردادماه توسط رئیس مجلس به دولت ابلاغ شده و دولت از زمان ابلاغ 60 روز فرصت داشته تا برای مدیران مشمول این قانون جایگزین معرفی کند، بر این اساس تکلیف جایگزین مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز بایست نهایتا در نیمه اول مرادد مشخص گردد.
عصر ششم مرداد خبرهایی مبنی بر ابقای مدیرکل بازنسشته آموزش و پرورش فارس منتشر شده که گویا ایشان با توجه به تبصره ها و استثنائات قانون فوق الذکر در مقام خود ابقا شده اند. جمعی از فرهنگیان بر اساس شنیده ها مدعی هستند، تبصره ها و استثنائات قانونی شامل مدیرکل فعلی نمیشود و اگر خبر ابقای وی صحت داشته باشد در خصوص دلیل آن ابهام و سوال دارند.

حال لازم است وزارت آموزش و پرورش رسما در خصوص شایعات تغییر مدیرکل آموزش و پروش فارس پاسخگوی افکار عمومی باشد و اولا بصورت رسمی در خصوص ابقا یا تعیین جایگزین اطلاع رسانی کند تا شایعه از واقعیت تمیز داده شود ثانیا اگر مدیر کل فعلی ابقا شده است صراحتا دلیل اینکه چرا قانون منع بکارگیری شامل وی نشده است را اعلام کند تا ابهامات و سوالات افکار عمومی برطرف گردد.
متاسفانه در این خصوص شایعاتی مطرح است که یک مقام عالی رتبه علی رغم اینکه تبصره و استثنائات قانون یاد شده، شامل حال مدیرکل فعلی نمیشده است در ابقای مسئولیت وی دخالت کرده است که اگر این شایعه حقیقت داشته باشد نقض قانون است.

به گزارش صفانیوز در تبصره سوم این قانون آمده است:
 ➖افراد مذکور(مدیران بازنشسته) نیز باید ظرف مهلت قانونی مقرر سمت و پست خود را ترک نمایند. پرداخت هرگونه وجهی پس از این مهلت از هر محل و تحت هر عنوان در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی است.

» مربوط به دسته : یادداشت ها و مقالات
نویسنده : admin / تاریخ : 7 مرداد 1395 / نظرات : 0 /پرینت مطلب
توجه : پرکردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.
توجه : حتما آدرس وب سایت خود را در قسمت متن نظر وارد کنید.
نام:*
ایمیل:*
پايگاه اطلاع رساني رهبر انقلابسايت رياست جمهوريهاشمي رفسنجانيسيد محمد خاتميدانشكده خبردوستان صفانیوزصبح شیرازدال نیوزارگ شیرازصفانيوزبانک ترانهجبهه تدبیر و توسعه فارسسفارش تبليغات
طراحی و بهینه سازی : (حقیقت)
تمامی حقوق برای صفانیوز محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از خبرها تنها با ذکر منبع مجاز است.