صفانیوز

» رد صلاحیت معتمدین نزدیک به اعتدالگرایان واصلاح طلبان در فارس

چهره های اعتدالگرا و اصلاح طلب در ماه های اخیر همواره نگران این بودند که چنانچه داوطلب نامزدی نمایندگی مجلس شوند با مانع رد صلاحیت ها روبرو شوند، علی رغم این نگرانی امیدهایی برای احراز صلاحیت تعدادی از این چهره ها بوجود آمده بود اما در روزهای اخیر رد صلاحیت معتمدین نزدیک به این جناح های سیاسی برای حضور در هیات های اجرایی در شهرستانهای استان فارس موجب دلسردی چهره های سیاسی این جناح برای اقدام به ثبت نام شده است و این مسئله با دعوت اقشار مختلف مردم به مشارکت حداکثری مغایرت دارد.

 

بر اساس گزارش های رسیده، در برخی از شهرستانهای فارس آن دسته از معتمدین که به اعتدالگرایان و اصلاح طلبان نزدیک هستند از لیست دعوت شدگان به جلسه تشکیل هیاتهای اجرایی حذف شده اند و بنظر میرسد اکثریت اعضای هیات اجرایی در این شهرستانها را اصولگرایان و افراد نزدیک به نمایندگان فعلی تشکیل دهند.

 

» دعوت به نامزدی از حضرات آیات حائری، دستغیب و بهشتی

جمعی از مردم فارس از حضرات آیات حائری شیرزای، دستغیب و بهشتی دعوت کردند تا داوطلب نمایندگی مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری را بپذیرند.

ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری، پنجشنبه 26 آذرماه آغاز میشود، انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان هفتم اسفندماه همزمان با انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

 

» موضع گیری سیاسی دهیاران و شوراها به نیابت از مردم ممنوع است

برخی نمایندگان استان فارس با استفاده از جایگاه نمایندگی مردم، در اماکن عمومی به برگزاری جلسات انتخاباتی اقدام میکنند و ممنوعیت برگزاری جلسات انتخاباتی در اماکن عمومی را فقط مختص کاندیداهای احتمالی برمیشمرند و این محدودیت را شامل نمایندگان فعلی نمیدانند، دکتر دارا کیانی در گفتگو با صفانیوز این اقدامات را مصداق تخلف و قابل پیگرد دانست.

دکتر کیانی:

وظیفه اصلی دهیاران در راستای مباحث عمرانی، اجتماعی و فرهنگی است و در مباحث سیاسی نمیتوانند خود را نماینده مردم تلقی کنند و به هیچ عنوان در مباحث سیاسی نماینده مردم نیستند/در حال حاضر دو مورد از شوراها که در این خصوص تخلف انجام  داده اند برای آنها پرونده تخلفاتی تشکیل شده تا با آنها برخورد شود.

 

» تجدید میثاق با شهدا در دانشکده خبر شیراز

دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشکده خبر شیراز با ادای احترام به پیکر شهید محمودرضا غواصه با آرمانهای شهدای والامقام ایران اسلامی تجدید بیعت کردند.

در مراسمی که برای ادای احترام به پیکر این شهید در دانشکده خبر شیراز برگزار شد، دکتر محمود شاکر رئیس این دانشکده به همراه کارکنان و اساتید و دانشجویان با قرائت فاتحه و تقدیم گل به مقام شهدای میهن اسلامی ادای احترام کردند.

مراسم تشییع شهید محمودرضا غواصه و چندتن دیگر از شهدا نوزدهم آذرماه مقارن با سالروز رحلت پیامبر اسلام و امام مجتبی علیهم السلام در حسینیه عاشقان ثارالله شیراز برگزار و پس از آن پیکر مطهر  این شهدا در گلزار شهدای شیراز و سایر شهرستان‌های استان فارس خاکسپاری می‌شوند.

» جلسه شورای سیاستگذاری جبهه تدبیر فارس برای ارائه لیست انتخاباتی

شورای سیاستگذاری جبهه تدبیر و توسعه فارس آخرین وضعیت سیاسی کشور و استان را مورد بررسی قرار داده و برای ارائه لیست کاندیداهای مورد حمایت این جبهه سیاسی تبادل نظر کردند.

» نشریه به اصطلاح بسیجی زیباکلام را معمم کرد! +تصویر

یک نشریه دانشجویی وابسته به بسیج با انتشار تصویری صادق زیباکلام را معمم کرده است، تا با این شیوه او را نقد کند، اما انتشار این تصویر با واکنش تعدادی از دانشگاهیان مواجه شده است و آن را توهین آمیز برشمرده اند.

به گزارش صفانیوز در مراسمی که  صبح شانزدهم آذرماه تحت عنوان بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت برگزار شده است یکی از نهادهای دانشجویی اقدام به توزیع نشریه ای کرده که در آن تصویر صادق زیباکلام با لباس روحانیت در حال فتوا دادن به صورتی طنز آمیز و به اصطلاح به قصد انتقاد منتشر شده است.

» لغو ممنوع الخروجی مرتضوی و یک سوال

یادداشت سیاسی سردبیر در حاشیه لغو ممنوع الخروجی سعید مرتضوی:

شنیده میشود سعید مرتضوی به قصد زیارت آزادانه از کشور خارج شده است، اگر سیدی که رئیس جمهور ایران بوده قصد زیارت حرم جدش را داشته باشد اجازه خروج از کشور را دارد؟!

» سخنان استاندار فارس در دیدار با تشکلهای دانشجویی شیراز

افشانی استاندار فارس:

اگر آزادی می خواهیم باید آن را برای همه بخواهیم و آزاد اندیشی به معنای پذیرفتن اندیشه مقابل است/همچنان بر سر حرف خود هستيم كه هركس كه در ايران حق سخنراني دارد در استان فارس هم مي تواند سخنراني كندو ما هم وظيفه داريم امنيت آنها را تامين كنيم/حتي كساني كه زندان رفته و برگشته اند و اجازه فعاليت اجتماعي دارند اجازه سخنراني خواهند داشت

» حواشی حضور رئیس مجمع نمایندگان فارس در یک افتتاحیه

مجتمع خدماتی رفاهی اعتماد واقع در سه راهی برایجان خفر پس از سالها کارشکنی در مراسمی با شکوه و توام با حواشی سیاسی انتخاباتی رسما افتتاح شد.

مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی معمولا غیر سیاسی راه اندازی میشوند و مراسم افتتاح آنها حواشی سیاسی چندانی ندارد اما، حضور و سخنرانی رئیس مجمع نمایندگان فارس که مالک مجتمع و میزبان مراسم از منتقدان برجسته وی در حوزه انتخابیه است حاشیه هایی سیاسی داشت.در نهایت با اینکه رضایی کوچی روبان افتتاح را با انگشتانش گرفته بود این روبان توسط شخص دیگری بریده شد!

» گفتگو با دکتر کیانی پیرامون نقش احزاب

گفتگو با مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری فارس پیرامون نقش احزاب

دکتر دارا کیانی مدیر کل دفتر بازرسی استانداری فارس در گفتگو با صفانیوز پیرامون نقش احزاب گفت: تابوی حزب باید شکسته شود، حزب نمیگوید تو نباش میگوید تو بهتر باش.

احزاب (در انتخابات92) کاره ای نبودند، در آن هشت سال نگذاشتند حتی احزاب نمود پیدا کنند و تمام درها بسته بود، و درزمان انتخابات احزاب جایی و توانی برای فعالیت و نقش آفرینی نداشتند.

 

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 12 »
پايگاه اطلاع رساني رهبر انقلابسايت رياست جمهوريهاشمي رفسنجانيسيد محمد خاتميدانشكده خبردوستان صفانیوزصبح شیرازدال نیوزارگ شیرازصفانيوزبانک ترانهجبهه تدبیر و توسعه فارسسفارش تبليغات
طراحی و بهینه سازی : (حقیقت)
تمامی حقوق برای صفانیوز محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از خبرها تنها با ذکر منبع مجاز است.