صفانیوز

» وزير كشور: قانون تقسيمات كشوري در حال اجراست

رحماني فضلي در گفتگو با خانه ملت خبر داد:
قانون تقسیمات کشوری در حال اجراست/ارسال لایحه اصلاحی به هیئت دولت در آینده نزدیک
وزیر کشور در خصوص علت توقف اجرای قانون تقسیمات کشوری مصوب مجلس هشتم،گفت: قانون تقسیمات کشوری تا یک ماه پیش به علت انجام بررسی های لازم متوقف شده بود اما اکنون این لایحه به راه افتاده و فعال است که به زودی لایحه اصلاحی تقدیم هیئت دولت خواهد شد.

» مسيحيان اروميه امسال جشن سال نو ندارند

به مناسبت ايام عزاداري پايان ماه صفر:

مسيحيان اروميه امسال جشن سال نو برگزار نميكنند.

توماس بيرم اسقف اعظم خليفه گري آشوري، كلداني و كاتوليك هاي اروميه با امضاي بيانيه اي كه به دفاتر رسانه ها ارسال كرده است از عدم برگزاري جشن سال نو مسيحيان در اروميه و آذربايجان بمناسبت رحلت پيامبر اسلام خبر داده است.

» غیب پرور: موسوی، کروبی و خاتمی نجس سیاسی هستند!

فرمانده سپاه فجر:

 

مسئولین سیاسی نسبت به حضور یک فتنه گر در دانشگاه پاسخگو باشند

 

سردار غیب پرور با بیان اینکه در استان بنا را بر مدارا و وحدت گذاشته ایم و کسی از این روش سوء استفاده نکند افزود: آنجایی که ببینیم فردی از خطوط قرمز عبور کرده، سربازان ولایت کوتاه نمی آیند و اقدامات انقلابی خود را انجام خواهند داد. تا چه اندازه جلوی نیروهای انقلابی دلسوز را بگیریم.

 

سردار غیب پرور بیان داشت: میر حسین موسوی، کروبی و خاتمی نجس سیاسی هستند و تطهیر هم نمی شوند مگر اینکه در حضور مردم اظهار پشیمانی کنند.

» انتخابات در دانشگاه بهترین راه برای انتخاب وزیر علوم است

رای اعتماد به وزیران همیشه متاثر از  مواضع ناعادلانه سیاسی بوده است، در خصوص وزیر علوم نیزعده ای طرفدار مخالفان وزیران پیشنهادی و عده ای طرفدار موافقان هستند ، اما بهترین راه ،انتخاب وزیر دانشگاهیان، توسط دانشگاهیان است

این روزها سیاسیون مشغول دعوا پیرامون انتخاب وزیر علوم هستند، در حالی كه منطق و عقل این را میگوید كه دانشگاهیان باید نظر اصلی را برای انتخاب وزیر مربوط به خود اعلام كنند. البته منظور از دانشگاهیان فقط چهره های سیاسی دانشگاهی نیستند بلكه منظور همه اساتید و دانشجویان هستند.
قضیه عدم رای اعتماد به گزینه های پیشنهادی دولت برای وزارتخانه علوم، موجب شده كه متوجه شویم قانون ما در این باره نقص هایی هم دارد. در جریان انتخاب این وزیر جایگاه نظر دانشگاهیان كجاست؟

» جناح بندي سياسي يا دلواپسي علمي

پیک تدبیر ؛یاد داشت سردبیر*-نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه 27/8/93 در جلسه علنی به چهارمین وزیر پیشنهادی دولت دکتر فخرالدین احمدی آشتیانی رای اعتماد نداد،تا،  وزارت علوم چهار قفله شود و دانشگاه همچنان بلاتکلیف بماند.

اما رئیس جمهور روز چهارشنبه دکتر محمد فرهادی را به مجلس معرفی کرد. گزینه ای که شناخته شده برای وزرات علوم ،تحقیقات و فناوری است.شخصی متخصص و مدیر، که اداره دو وزارتخانه علوم و بهداشت را در دولت های مختلف تجربه کرده است. آقای فرهادی شخصیت خوب و مطرح در جامعه علمی و دانشگاهی ایران محسوب می‌شود و از هر جهت ایشان صلاحیت تصدی وزارت علوم در دولت یازدهم را داراست.

در حالی به رویه مجلس عادت می کنیم،که نیروهای متخصص و کارآمد را به راحتی رای عدم اعتماد می دهند. رویکردی که به شکل فیلم های سریالی در آمده است و تاریخ سیاسی معاصر ایران را به فاز تازه ای وارد کرده است تا در آینده ای روشنایی شمع خود را نورانی تر از گذشته به منصه ظهور  برساند،آرای ریخته شده به صندوق و بیان نظرات مخالفان حکایت از دوران پر فراز و نشیب در عرصه سیاسی ایران دارد.

» نوروزی رییس دوره ای جبهه اصلاحات:تحزب ،مانع عوام فریبی ،پوپولیستی شدن ، فریب مردم و افکار عمومی همچنین سلطه قدرت و ثروت بر مقدرات کشور میشود

پیک تدبیر:جبهه اصلاحات آرام آرام و با طمأنینه راه خودش را میرود .در فضای باز شده ی کنونی هیچ اقدامی موثر تر و بهتر از بازسازی احزاب و تشکیلات غیر دولتی نمیباشد.

در ادامه این مطلب صحبتهای رئیس دوره ای این جبهه با پیک تدبیر را مطالعه میکنیم.

» رضا جانی پور:این نوع مجلس هیچ زمان نه دلسوز دولت است و نه دلسوز مردم

رضا جانی پور از معدود اعضای ستاد انتخاباتی روحانی است که با حضور همیشگی و مداوم خودش در تمام جلسات و گروهها ،چیزی بنام خستگی در وجودش جایی ندارد.فردی خوش خلق که با پیگیری های مداوم و با صبر و حوصله ی ویژه ی خودش همیشه امید وار است.شاید خیلی بیش از کسان دیگر قسمت دوم نام "دولت تدبیر و امید" را باور دارد.امید را.

چند وقتی است که به سمت رییس اداره ورزش و جوانان زرین دشت منصوب شده است.انتصابی از بین اعضای ستاد روحانی در فارس که بسیار اندک بوده و دیگر ستادهای فعال در انتخابات سال92سهم بیشتری در انتصابات داشته اند!!

در ادامه مطلب گفتگوی پیک تدبیر و رضا جانی پور را مطالعه فرمایید:

» شبكه تلويزيوني ادب و هنر در شيراز

شبکه ملی ادب و هنر با مرکزیت و محوريت شیراز پایتخت ادبی ایران راه اندازی خواهد شد.

به گزارش صدای فرهیختگان ایران، لطف اللهی مدیر واحد شعر و موسیقی صدا و سیمای مرکز فارس از راه اندازی شبکه ملی ادب وهنر خبر داد.

حمیدرضا لطف اللهی در حاشیه نخستین نشست کانون ترانه سرایان فارس به هنرمندان کشور خصوصا هنرمندن فارس وعده داد بزودی شبکه ملی ادب و هنر با مرجعیت و مرکزیت شیراز روی آنتن خواهد رفت. به گفته وی شبکه ادب و هنر یک شبکه تلویزیونی ملی خواهد بود اما مرکز آن در شیراز قرار خواهد داشت و قرار است در این شبکه بصورت تخصصی به مباحث هنری و معرفی هنرمندان و آثار آنها پرداخته شود. هم اکنون پیگیری ها و مقدمات لازم برای راه اندازی شبکه ادب و هنر در حال انجام است.

لازم به ذکر است نخستین نشست ترانه سرایان فارس چهارشنبه نوزدهم شهریورماه در باغ شاعران شیراز برگزار شد و رادمهر موسوی بعنوان دبیر کانون ترانه سرایان فارس معرفی شد.

» آیا در ایران "دانشجوی آستین كوتاه" هم داریم؟!

در ایران هیچ دانشجوی آستین كوتاهی وجود ندارد! هیچ دانشجوی مانتو پوشی هم وجود ندارد! آیا شما تا به حال دانشجویی با این مشخصات دیده اید؟!
وقتی شما دانشجویی با چنین مشخصات در رسانه ملی نمی بینید و حرفهایش را نمیشنوید، وقتی در دیدارهای دانشجویی رهبر انقلاب دانشجویی با چنین مشخصاتی به چشم نمیخورد، این هرگز عجیب نیست كه دیدگاه واقعی دانشگاهیان نیز برای تندروهای مجلس و سایر دستگاه ها پشیزی ارزش نداشته باشد!
سیاست تندروهای موثر بر صدا وسیما و حتی دیدارهای رهبری، آنگونه است كه اگر كسی با جامعه ایران و دانشگاهیان كشور آشنایی نداشته باشد تصور میكند هیچ دانشجوی آستین كوتاه و مانتو پوشی در كشور ما وجود ندارد!
در صورتی كه دانشجویانی با این مشخصات وجود دارند و اكثریت قاطع جمع دانشگاهیان نیز متعلق به آنهاست.

» مدیر اجرايي ستاد استهلال فارس: 95 درصد سه شنبه عید فطر خواهد بود

 

 

از لحاظ علمی رویت هلال ماه شوال در غروب یكشبه پنجم مرداد با چشمان غیر مسلح امكان پذیر نیست.
صبوحی صادقی مدیر اجرايي ستاد استهلال فارس در گفتگو با صفانیوز گفت:  95 درصد روز سه شنبه بعنوان عید سعید فطر اعلام خواهد شد.
حجت الاسلام صبوحی صادقی در این خصوص افزود: از لحاظ علمی بجز چند نقطه در آفریقا و آمريكاي جنوبي ، در هیچ نقطه جهان از جمله كشور ما امكان رویت هلال ماه شوال با چشمان غیرمسلح در عصر یكشنبه وجود ندارد و امكان مشاهده  هلال ماه با دوربین و تلسكوپ های قوی،  بسیار ضعیف و حدود 5 درصد است كه اگر چنین مشاهده ای صورت بگیرد دوشنبه عید اعلام میشود.
مدیر اجرایی ستاد استهلال استان فارس گفت بر اساس مبانی علمی و تجارب سالهای گذشته احتمال رویت در عصر یكشنه ضعیف و منتفی است و 95 درصد همانطور كه در تقویم اشاره شده، سه شنبه هفتم مرداد ماه برابر با اول شوال خواهد بود. 

« 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »
پايگاه اطلاع رساني رهبر انقلابسايت رياست جمهوريهاشمي رفسنجانيسيد محمد خاتميدانشكده خبردوستان صفانیوزصبح شیرازدال نیوزارگ شیرازصفانيوزبانک ترانهجبهه تدبیر و توسعه فارسسفارش تبليغات
طراحی و بهینه سازی : (حقیقت)
تمامی حقوق برای صفانیوز محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از خبرها تنها با ذکر منبع مجاز است.