صفانیوز

» تشییع و تدفین بانو زهرا سادات ابن سجاد خفری

پیکر مرحومه زهرا سادات ابن سجاد خفری(دختر مرحوم آیت الله سید علی خفری) صبح روز سه شنبه بیست و نهم دی ماه در آستان مقدس احمدی و محمدی تشییع و تدفین شد.

 

به گزارش صفانیوز آن سیده جلیله که یادگار ارزشمند مرحوم آیت الله ابن سجاد خفری و همسر مرحوم آقاسید ابوطالب دستغیب بودند که روز جمعه 25 دیماه به لقاء الله پیوستند ، پیکر بانو زهرا سادات خفری صبح روز 29 دیماه در صحن  مطهر احمدی تشییع شد و سپس در جوار حرم مطهر سید میرمحمدبن موسی(ع) آرام گرفت.

 

لازم به ذکر است مراسم ختم آن مرحومه، عصر روز جمعه دوم بهمن(15الی16:30 ) ، در حرم سید میر محمد بن موسی (ع) برگزار میشود. همچنین مراسم یادبودی نیز به مناسبت درگذشت آن سیده مکرمه، در منطقه خفر برپا خواهد شد که مکان و زمان آن متعابا اطلاع رسانی خواهد شد.

 

» گزارش تصویری استقبال مردم خفر از کاروان شهدای گمنام

گزارش تصویری استقبال مردم خفر از کاروان شهدای گمنام

مردم خفر دیار یاوران امام صادق علیه السلام صبح روز جمعه بیست و پنجم دیماه میزبان کاروان حامل پیکر شهدای گمنام بودند و در استقبالی با شکوه از این پیکرهای به خون خفته دفاع مقدس با آرمانهای شهدا و انقلاب سلامی تجدید بیعت کردند.

» از خون جوانان وطن لاله دمیده با صدای محمدرضا شجریان

از خون جوانان وطن لاله دمیده نام هفتمین و مشهورترین تصنیف از مجموعه سروده‌های عارف قزوینی است. این تصنیف با نام‌های «راز دل» و «هنگام می» نیز شناخته شده‌است. مضمون این تصنیف اشاره به افسانه‌ای دارد که از قطرات خون سیاوش (یکی از قهرمانان شاهنامه)، گلهای لاله روئیده‌است.

» خاطره ای بر حاشیه جنجالهای مخالفان دولت علیه استاندار فارس

چند خط خاطره از ناگفته های تحریم یک یادواره شهدا در استان فارس:
استاندار محترم فارس، جناب آقای افشانی سلام و خدا قوت، جنجال آفرینی مغرضانه رسانه های جناح مخالف دولت پیرامون تشییع پیکر شهیدان را مطالعه کردم، شما وظیفه خود را انجام دادید و البته اگر هم شما آن نامه را ننوشته بودید بر کسی پوشیده نبود که سالهاست از جایگاه، و نام و خون شهدا سوء استفاده میشود و مدتهاست که تلاش میشود شهدا و ارزشهای انقلاب را انحصاری کرده و به نام خود مصادره کنند.
جنجالی که بپا کرده اند مهر تاییدی بر سخنان شماست،  و این حقیر را به بیان ناگفته هایی پیرامون بحث تجلیل از شهدا ناچار کرد که مطالعه آن برای عموم و جنابعالی خالی از لطف نیست.
همینهایی که امروز شما را متهم میکنند که مخالف تشییع و تجلیل از شهدا هستید دوسال پیش در همین استان یادواره شهدا را تحریم کردند!

» اتمام حجت استاندار فارس با هیئت های اجرایی

 محمدعلی افشانی استاندار فارس:

 

 

اگر مدارك لازم در اختيار هيات هاي اجرايي قرار نگيرد، بايد كانديداها را تائيد صلاحيت كنند و به صحبت هاي شفاهي توجه نكنند

 

 

در صورت رد صلاحيت كانديداها، بايد در صورت درخواست آنان، مستندات لازم را در اين خصوص به صورت مكتوب در اختيار آنان بگذارند، افزود: در صورتي كه مدارك لازم در اختيار هيات هاي اجرايي قرار نگيرد آنان بايد كانديداها را تائيد صلاحيت كنند و به صحبت هاي شفاهي توجه نكنند.

 

» نظر رئیس شورای جهرم درباره همایش انتخاباتی شوراهای این شهرستان

تعدادی از اعضا و روسای شوراهای شهرستان جهرم روز جمعه چهارم دیماه در یک همایش انتخاباتی از دکتر رضایی کوچی نماینده کنونی این شهرستان که در دوره دهم نیز بعنوان کاندیدا نامنویسی نموده اعلام حمایت کردند و موجب اعتراض و واکنش سایر کاندیداهای احتمالی این شهرستان و حامیان آنها شدند.

 

جدا از اعتراضاتی که پس از برگزاری این همایش صورت گرفت این همایش یک غائب ویژه داشت، شورای اسلامی شهر جهرم بزرگترین شورای شهرستان است که رئیس آن نیز در این همایش حضور نداشت.

دکتر خوش نیت رئیس شورای اسلامی شهر جهرم در پاسخ به  صفانیوز  که علت غیبت شورای شهر جهرم در این گردهمایی انتخاباتی را جویا شد گفت:

 

» نهم دیماه حماسه بود اما تجمع حمایت از اصولگرایان نبود

نهم دیماه فرارسیدن سالروز حماسه و خروش مردم عزیز ایران اسلامی در حمایت از حریم ولایت و آرمانهای انقلابی و عاشورایی را گرامی میداریم.

در این مطلب مجال پرداختن به همه زوایای این روز بزرگ نیست اما  مشاهده میشود بعضی ها در طول سالهای گذشته قصد مصادره این حماسه به نام خود را دارند؛ به همین دلیل چند نکته و سوال را در این خصوص اشاره میکنیم:

مردم آمده بودند از هتک حرمت عاشورا اعلام انزجار کنند یا آمده بودند از احمدی نژاد حمایت کنند؟!

مردم آمده بودند با ولایت تجدید بیعت کنند یا با اصولگرایان افراطی؟!

پايگاه اطلاع رساني رهبر انقلابسايت رياست جمهوريهاشمي رفسنجانيسيد محمد خاتميدانشكده خبردوستان صفانیوزصبح شیرازدال نیوزارگ شیرازصفانيوزبانک ترانهجبهه تدبیر و توسعه فارسسفارش تبليغات
طراحی و بهینه سازی : (حقیقت)
تمامی حقوق برای صفانیوز محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از خبرها تنها با ذکر منبع مجاز است.