صفانیوز

» اصلاح طلب ، اعتدالگرا و اصولگرا در انتظار بیانات رهبر انقلاب هستند

فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به گونه ای بود که احزاب بسیار زودهنگام فعالیتهای انتخاباتی خود را آغاز کردند، به نحوی که میتوان گفت در این ماه هایی که گذشت همه در مورد انتخابات حرف زدند بجز رهبری!

این انتظار چه روزی به پایان میرسد؟!

» صادق خرازی در شیراز: اصلاحات آغاز دارد اما پایان ندارد

 همایش 'انتخابات ندای همدلی اصلاحات" در شیراز برگزار شد

به گزارش صفانیوز همایش اصلاح طلبان فارس عصر روز سه شنبه بیست و چهارم آذرماه در هتل بزرگ شیراز و با حضور سید صادق خرازی رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان برگزار شد،خرازی در این همایش خطاب به شورای نگهبان گفت:

خواهش ما این است : همانطور که ملت به شما اعتماد کرده، همانطور که رهبری و حاکمیت به شما اعتماد کرده است، شما هم به این مردم و به این جوانان و به این گروههای سیاسی اعتماد کنید، مطمئن باشید که چنین اعتمادی و چنین احترام متقابلی ایجاد فرصت های بزرگ برای کشور ما میکند.

» رد صلاحیت معتمدین نزدیک به اعتدالگرایان واصلاح طلبان در فارس

چهره های اعتدالگرا و اصلاح طلب در ماه های اخیر همواره نگران این بودند که چنانچه داوطلب نامزدی نمایندگی مجلس شوند با مانع رد صلاحیت ها روبرو شوند، علی رغم این نگرانی امیدهایی برای احراز صلاحیت تعدادی از این چهره ها بوجود آمده بود اما در روزهای اخیر رد صلاحیت معتمدین نزدیک به این جناح های سیاسی برای حضور در هیات های اجرایی در شهرستانهای استان فارس موجب دلسردی چهره های سیاسی این جناح برای اقدام به ثبت نام شده است و این مسئله با دعوت اقشار مختلف مردم به مشارکت حداکثری مغایرت دارد.

 

بر اساس گزارش های رسیده، در برخی از شهرستانهای فارس آن دسته از معتمدین که به اعتدالگرایان و اصلاح طلبان نزدیک هستند از لیست دعوت شدگان به جلسه تشکیل هیاتهای اجرایی حذف شده اند و بنظر میرسد اکثریت اعضای هیات اجرایی در این شهرستانها را اصولگرایان و افراد نزدیک به نمایندگان فعلی تشکیل دهند.

 

» دعوت به نامزدی از حضرات آیات حائری، دستغیب و بهشتی

جمعی از مردم فارس از حضرات آیات حائری شیرزای، دستغیب و بهشتی دعوت کردند تا داوطلب نمایندگی مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری را بپذیرند.

ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری، پنجشنبه 26 آذرماه آغاز میشود، انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان هفتم اسفندماه همزمان با انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

 

» موضع گیری سیاسی دهیاران و شوراها به نیابت از مردم ممنوع است

برخی نمایندگان استان فارس با استفاده از جایگاه نمایندگی مردم، در اماکن عمومی به برگزاری جلسات انتخاباتی اقدام میکنند و ممنوعیت برگزاری جلسات انتخاباتی در اماکن عمومی را فقط مختص کاندیداهای احتمالی برمیشمرند و این محدودیت را شامل نمایندگان فعلی نمیدانند، دکتر دارا کیانی در گفتگو با صفانیوز این اقدامات را مصداق تخلف و قابل پیگرد دانست.

دکتر کیانی:

وظیفه اصلی دهیاران در راستای مباحث عمرانی، اجتماعی و فرهنگی است و در مباحث سیاسی نمیتوانند خود را نماینده مردم تلقی کنند و به هیچ عنوان در مباحث سیاسی نماینده مردم نیستند/در حال حاضر دو مورد از شوراها که در این خصوص تخلف انجام  داده اند برای آنها پرونده تخلفاتی تشکیل شده تا با آنها برخورد شود.

 

» تجدید میثاق با شهدا در دانشکده خبر شیراز

دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشکده خبر شیراز با ادای احترام به پیکر شهید محمودرضا غواصه با آرمانهای شهدای والامقام ایران اسلامی تجدید بیعت کردند.

در مراسمی که برای ادای احترام به پیکر این شهید در دانشکده خبر شیراز برگزار شد، دکتر محمود شاکر رئیس این دانشکده به همراه کارکنان و اساتید و دانشجویان با قرائت فاتحه و تقدیم گل به مقام شهدای میهن اسلامی ادای احترام کردند.

مراسم تشییع شهید محمودرضا غواصه و چندتن دیگر از شهدا نوزدهم آذرماه مقارن با سالروز رحلت پیامبر اسلام و امام مجتبی علیهم السلام در حسینیه عاشقان ثارالله شیراز برگزار و پس از آن پیکر مطهر  این شهدا در گلزار شهدای شیراز و سایر شهرستان‌های استان فارس خاکسپاری می‌شوند.

» بیانیه 11 تشکل دانشجویی در محکومیت اقدام یک نشریه به اصطلاح بسیجی

بسیار متاثریم که در آستانه روز دانشجو ونزدیکی به رحلت حضرت رسول اکرم(ص) امروز در دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت شاهد انتشار تصاویری توهین آمیز به لباس مقدس روحانیت که همانا لباس پیامبر عظیم الشان اسلام تلقی میگردد در یکی از نشریات دانشجویی هستيم.عده ای گویا همه چیز را به تاراج گذاشته و فقط برای نیل به اهداف سیاسی شخصی خود می اندیشند وحاضرند دین را فدا کنند و از نام مقدس و جایگاه مرتفع بسیج سواستفاده نمایند تا فردی را که مخالف یا منتقد است تخریب کرده باشند.شاید فراموش کرده اند هتاکی به لباس روحانیت و به سخره گرفتن فتوای مراجع عظام در حکم مخالفت با دین مبین اسلام محسوب میگردد و یا شاید هم با علم به این مهم اولویت را در رسیدن به اهداف سیاسی خود میدانند ومعتقدند در این راه هدف وسیله را توجیه میکند! و تا آنجا گستاخانه پیش میروند که با نماد نهاد مقدسی به نام بسیج ترویج این بی تقوایی را میدهند !!

» نامه ستاد دکتر روحانی در مرودشت به استاندار فارس

جناب افشانی، استاندار شریف فارس، ماه هاست که فرماندار مرودشت در ساختمان فرمانداری این شهرستان بزرگ و تأثیر گذار حضور نداشته و امور این فرمانداری بزرگ و پر رفت و آمد، بوسیله سرپرست محترم فرمانداری اداره می شود.

 

خود مستحضرید که اهمیت شهرستان مرودشت در حوزه های کشاورزی، توریسم و گردشگری، حمل و نقل، آب و منابع طبیعی و سایر حوزه های مهم و تأثیر گذار آنقدر هست که نگاه ویژه ای را طلب نماید و تاخیر در معرفی فرماندار این شهرستان در آستانه انتخابات سرنوشت ساز مجلس دهم، آن قدر عواقب نامطلوب دارد که نیازمند دقت و سرعت عمل در این زمینه باشد.

 

» جلسه شورای سیاستگذاری جبهه تدبیر فارس برای ارائه لیست انتخاباتی

شورای سیاستگذاری جبهه تدبیر و توسعه فارس آخرین وضعیت سیاسی کشور و استان را مورد بررسی قرار داده و برای ارائه لیست کاندیداهای مورد حمایت این جبهه سیاسی تبادل نظر کردند.

» نشریه به اصطلاح بسیجی زیباکلام را معمم کرد! +تصویر

یک نشریه دانشجویی وابسته به بسیج با انتشار تصویری صادق زیباکلام را معمم کرده است، تا با این شیوه او را نقد کند، اما انتشار این تصویر با واکنش تعدادی از دانشگاهیان مواجه شده است و آن را توهین آمیز برشمرده اند.

به گزارش صفانیوز در مراسمی که  صبح شانزدهم آذرماه تحت عنوان بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت برگزار شده است یکی از نهادهای دانشجویی اقدام به توزیع نشریه ای کرده که در آن تصویر صادق زیباکلام با لباس روحانیت در حال فتوا دادن به صورتی طنز آمیز و به اصطلاح به قصد انتقاد منتشر شده است.

« 1 2 »
پايگاه اطلاع رساني رهبر انقلابسايت رياست جمهوريهاشمي رفسنجانيسيد محمد خاتميدانشكده خبردوستان صفانیوزصبح شیرازدال نیوزارگ شیرازصفانيوزبانک ترانهجبهه تدبیر و توسعه فارسسفارش تبليغات
طراحی و بهینه سازی : (حقیقت)
تمامی حقوق برای صفانیوز محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از خبرها تنها با ذکر منبع مجاز است.