صفانیوز

» مسيحيان اروميه امسال جشن سال نو ندارند

به مناسبت ايام عزاداري پايان ماه صفر:

مسيحيان اروميه امسال جشن سال نو برگزار نميكنند.

توماس بيرم اسقف اعظم خليفه گري آشوري، كلداني و كاتوليك هاي اروميه با امضاي بيانيه اي كه به دفاتر رسانه ها ارسال كرده است از عدم برگزاري جشن سال نو مسيحيان در اروميه و آذربايجان بمناسبت رحلت پيامبر اسلام خبر داده است.

» غیب پرور: موسوی، کروبی و خاتمی نجس سیاسی هستند!

فرمانده سپاه فجر:

 

مسئولین سیاسی نسبت به حضور یک فتنه گر در دانشگاه پاسخگو باشند

 

سردار غیب پرور با بیان اینکه در استان بنا را بر مدارا و وحدت گذاشته ایم و کسی از این روش سوء استفاده نکند افزود: آنجایی که ببینیم فردی از خطوط قرمز عبور کرده، سربازان ولایت کوتاه نمی آیند و اقدامات انقلابی خود را انجام خواهند داد. تا چه اندازه جلوی نیروهای انقلابی دلسوز را بگیریم.

 

سردار غیب پرور بیان داشت: میر حسین موسوی، کروبی و خاتمی نجس سیاسی هستند و تطهیر هم نمی شوند مگر اینکه در حضور مردم اظهار پشیمانی کنند.

» انتخابات در دانشگاه بهترین راه برای انتخاب وزیر علوم است

رای اعتماد به وزیران همیشه متاثر از  مواضع ناعادلانه سیاسی بوده است، در خصوص وزیر علوم نیزعده ای طرفدار مخالفان وزیران پیشنهادی و عده ای طرفدار موافقان هستند ، اما بهترین راه ،انتخاب وزیر دانشگاهیان، توسط دانشگاهیان است

این روزها سیاسیون مشغول دعوا پیرامون انتخاب وزیر علوم هستند، در حالی كه منطق و عقل این را میگوید كه دانشگاهیان باید نظر اصلی را برای انتخاب وزیر مربوط به خود اعلام كنند. البته منظور از دانشگاهیان فقط چهره های سیاسی دانشگاهی نیستند بلكه منظور همه اساتید و دانشجویان هستند.
قضیه عدم رای اعتماد به گزینه های پیشنهادی دولت برای وزارتخانه علوم، موجب شده كه متوجه شویم قانون ما در این باره نقص هایی هم دارد. در جریان انتخاب این وزیر جایگاه نظر دانشگاهیان كجاست؟

» جناح بندي سياسي يا دلواپسي علمي

پیک تدبیر ؛یاد داشت سردبیر*-نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه 27/8/93 در جلسه علنی به چهارمین وزیر پیشنهادی دولت دکتر فخرالدین احمدی آشتیانی رای اعتماد نداد،تا،  وزارت علوم چهار قفله شود و دانشگاه همچنان بلاتکلیف بماند.

اما رئیس جمهور روز چهارشنبه دکتر محمد فرهادی را به مجلس معرفی کرد. گزینه ای که شناخته شده برای وزرات علوم ،تحقیقات و فناوری است.شخصی متخصص و مدیر، که اداره دو وزارتخانه علوم و بهداشت را در دولت های مختلف تجربه کرده است. آقای فرهادی شخصیت خوب و مطرح در جامعه علمی و دانشگاهی ایران محسوب می‌شود و از هر جهت ایشان صلاحیت تصدی وزارت علوم در دولت یازدهم را داراست.

در حالی به رویه مجلس عادت می کنیم،که نیروهای متخصص و کارآمد را به راحتی رای عدم اعتماد می دهند. رویکردی که به شکل فیلم های سریالی در آمده است و تاریخ سیاسی معاصر ایران را به فاز تازه ای وارد کرده است تا در آینده ای روشنایی شمع خود را نورانی تر از گذشته به منصه ظهور  برساند،آرای ریخته شده به صندوق و بیان نظرات مخالفان حکایت از دوران پر فراز و نشیب در عرصه سیاسی ایران دارد.

پايگاه اطلاع رساني رهبر انقلابسايت رياست جمهوريهاشمي رفسنجانيسيد محمد خاتميدانشكده خبردوستان صفانیوزصبح شیرازدال نیوزارگ شیرازصفانيوزبانک ترانهجبهه تدبیر و توسعه فارسسفارش تبليغات
طراحی و بهینه سازی : (حقیقت)
تمامی حقوق برای صفانیوز محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از خبرها تنها با ذکر منبع مجاز است.