صفانیوز

» آيا "جريان مؤمن" مترادف اصولگرايي و تماميت خواهي است؟!

گرو ههای فرصت طلب سیاسی همیشه بدنبال مصادره كردن واژه ها و عناوین مثبت به نام خود هستند، جدیدترین عنوان مثبتی كه انحصارطلبان به فكر مصادره آن هستند، عنوان "جریان مومن" است.


 

مؤمن بودن یا عدم مؤمن بودن یك جریان، یك مجموعه و یك فرد چگونه تشخیص داده میشود؟
رهبر انقلاب در سخنان اخیر، قبل از اینكه  از جریان مومن سخن بگوید، اعتدال را مورد تایید قرار داد و مظهر اعتدال را اسلام برشمرد و صراحتا فرمودند: "افراط محكوم است و بد است."

محكوم بودن افراط یعنی هرفردی و هر مجموعه ای كه افراط كند یك فرد و یك مجموعه مؤمن محسوب نمیشود.  مجموعه ای كه افراط میكند حتی اگر یك مجموعه به ظاهر خوشنام باشد  و فرد افراطی حتی اگر لباس مؤمنین و حتی لباس روحانیت نیز برتن داشته باشد در زمره جریان مؤمن قرار نمیگیرند. 
اصولگرایان در طول  یك دهه گذشته  واژه  های ارزشی  را در ادبیات سیاسی كشور مترادف با جناح خود جلوه داده اند، واژه ها و عناوینی نظیر: رزمندگان، حزب الله، انقلابی ها، خانواده شهدا، آرمانهای انقلاب، ولایتمداری، جانبازان، ایثارگران و...

» با ممنوعيت ها براي رئيس جمهور سابق كشورمان موافقيد يا مخالف؟

در روزهاي گذشته تعدادي از نمايندگان مجلس خواستار ممنوع البياني، ممنوع الخروجي و ممنوع التصويري رئيس جمهور اسبق كشورمان شده اند.

دو نظريه در اين خصوص وجود دارد:

عده اي  موافق اين ممنوعيت ها هستند و علي رغم موافق بودنشان حاضر نيستند رسما در اين خصوص اظهار نظري كنند.

عده اي ديگر معتقدند ممنوعيت ها براي خاتمي، مغاير با اسلام و مخالفت با جمهوريت است.

سيد محمد خاتمي عليرغم همه ماجراهاي سياسي در سالهاي اخير همچنان از پرطرفدارترين روحانيون و چهره هاي سياسي كشور بشمار مي آيد چنانكه حمايت وي از دكتر روحاني در انتخابات رياست جمهوري موجب پيروزي وي شد.

طرفداران رئيس دولت اصلاحات در واكنش به نامه نمايندگان مجلس مبني بر ايجاد ممنوعيت براي خاتمي، پويش هاي اجتماعي گوناگوني از جمله استفاده از تصاوير سيدمحمد خاتمي بعنوان تصوير پروفايل اپليكيشنهاي موبايلي راه انداخته اند.

جمعي از فرهيختگان نيز در مقابل نامه اين نمايندگان خواستار رفع فيلترينگ سايت سيد محمد خاتمي هستند.

نظر شما چيست؟

آيا با رفع فيلترينگ سايت رئيس جمهور اسبق كشورمان مخالفيد يا موافق؟

براي شركت در اين نظرسنجي بر روي  گزينه متن كامل خبر كليك كنيد

 

 

» افراط و تندروي به اسم امر به معروف و نهي از منكر

 

 امر به معروف و نهی از منكر از  فروع دین و واجبات  شرع انور است، در سالیان گذشته شعارهای زیادی مبنی بر آن سرداده شده، اما چرا در این سالهای دراز امر به معروف ها و نهی از منكرها نتیجه عكس داشته است؟!


علت به نتیجه نرسیدن امر به معروف ها و نهی از منكرها چیست؟

 
طی سالیانی كه گذشته، متاسفانه اكثریت كسانی كه داعیه امر به معروف و نهی از منكر داشته اند به تندروی، افراط و بدخلقی شهره بوده اند، و این طبیعی است كه با چنین آمران و چنین ناهیانی هیچگاه این فریضه مهم اثربخشی دلخواه را نداشته باشد.
گشت ارشاد تا چه اندازه موجب مشروع شدن روبط دختر و پسر شده است؟
آیا با وجود بگیر و ببندها بانوان جامعه محجبه شده اند یا بدحجابی افزایش یافته؟
افرادی كه توسط متولیان كنونی امر به معروف و نهی از منكر مورد امر و نهی قرار میگیرند، پس از آن تا چه اندازه از منكرات دوری جسته اند و تا چه اندازه به سمت معروف ها رفته اند؟
آیا منكرات فقط در نوع پوشش و رابطه ها خلاصه میشود؟

شرایط امر به معروف و نهی از منكر طبق فرمایشات رهبر انقلاب و مراجع عظام تقلید چیست؟
عملكرد متولیان این امر در سالهای گذشته به شكلی بوده است كه متاسفانه
امر به معروف و نهی از منكر در بین اكثریت مردم  مترادف بداخلاقی، خشك مذهبی، و خشونت شده است.

 

پايگاه اطلاع رساني رهبر انقلابسايت رياست جمهوريهاشمي رفسنجانيسيد محمد خاتميدانشكده خبردوستان صفانیوزصبح شیرازدال نیوزارگ شیرازصفانيوزبانک ترانهجبهه تدبیر و توسعه فارسسفارش تبليغات
طراحی و بهینه سازی : (حقیقت)
تمامی حقوق برای صفانیوز محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از خبرها تنها با ذکر منبع مجاز است.