صفانیوز

» نقدي بر يك بام و دو هواي اقاي مصباح

از آیت الله محمدتقی مصباح یزدی بعنوان یكی از رهبران حزب موسوم به پایداری و از حامیان محمود احمدی نژاد در دوران دولت نهم و دهم و از حامیان سعید جلیلی كاندیدای دوره یازدهم ریاست جمهوری یاد میشود.
در سالهای گذشته اظهارات وی در خصوص محمود احمدی نژاد و مباحث سیاسی نظیر جمهوریت، از سوی بسیاری از كارشناسان و فعالان سیاسی مورد نقد شدید قرار گرفته است.
مصباح یزدی در سال 88 اطاعت از احمدی نژاد را
اطاعت از خدا توصیف كرده بود و در این خصوص گفته بود:

وقتی ریاست‌جمهوری حکم ولی فقیه را دریافت کرد، اطاعت از او نیز چون اطاعت از خداست.

اما آقای مصباح در اردیبهشت93 گفت:

اینگونه نیست که کسی 500 هزار رأی بیشتر آورد خیال کند مالک کشور است و اختیار ‏همه چیز به دستش است بلکه تازه نیاز به نصب رهبر و ولی فقیه دارد.‏
این سیاستی یك بام و دو هوا از سوی آقای مصباح یزدی ،قابل تامل است. آقای مصباح  اطاعت از احمدی نژاد را بموجب حكم نصبی كه از ولی فقیه گرفته، اطاعت از خدا میداند. اما حدود نه ماه پس از اینكه حسن روحانی همان حكم را از دست ولی فقیه دریافت كرده است؛ طوری سخن میگوید كه انگار هنوز تنفیذ دكتر روحانی از سوی رهبری انجام نگرفته است.

چطور است كه  از نظر ایشان احمدی نژاد خدا بود ولی روحانی حتی مالك  هم نیست؟!

» نگاهي به سخنان رئيس جمهور در چهارمين جشنواره ارتباطات و فناوري اطلاعات

برخی سایتها و خبرگزاری ها سخنان رئیس جمهور در چهارمین جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات را بصورت حرفه ای تحریف كردند!


بعنوان مثال خبرگزاری مهر اینگونه نوشت:

روحانی در جشنواره فناوری اطلاعات:
ماهواره اثری بر هویت و ایمان مردم نداشته است


حال اینكه چنین جمله ای هرگز توسط رئیس جمهور بیان نشده و این تیتر، فقط یك برداشت گزینشی از سخنان دكتر روحانی است و نسبت دادن اصل این جمله به رئیس جمهور یك تحریف حرفه ای بشمار می آید!
البته بخش كوچكی از سخنان رئیس جمهور در این مراسم مورد انتقاد است اما این تحریف  یك شیطنت سیاسی و رسانه ای است. و اگر  به روش روزنامه ای فقط تیتر این خبر در برخی رسانه ها مورد مطالعه قرار گیرد و نقلهای مغرضانه بیان گردد؛ ممكن است موجب واكنش علما، ائمه جمعه و فعالان فرهنگی  در روزهای آتی گردد.

» گردهمايي حاميان دولت اعتدال در استان فارس

 

 فعالان ستاد انتخاباتی دكتر روحانی در انتخابات92 عصر روز بیست و یكم اردیبهشت ماه  همراهی مستمر و حمایت قاطع خود از دولت اعتدال را اعلام كردند.

 

همچنین همزمان با این نشست، معاون ریئس جمهور با صدور حكمی ؛ جواد جمشیدی رئیس ستاد انتخاباتی دكتر روحانی در انتخابات 92  در استان فارس را به عضویت مركزی شورای مشورتی توسعه استانها معرفی نمود.

 

 

» نامه يك كاربر واتس آپ به آيت الله علم الهدي: حضرت آيت الله ما بي دين نيستيم

به گزارش رسانه ها از خطبه های نماز جمعه مشهد، علم الهدی استفاده كنندگان واتس آپ را بی دین خواند و  افزود: وقتی کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه می‌گوید 'واتس آپ' باید فیلتر شود، چه طور وزیر ارتباطات می‌گوید این نرم‌افزار به دستور رئیس‌جمهور نباید فیلتر شود؟


به نام پروردگار دانا و توانا
با سلام و احترام
حضرت آیت الله ،شما اگر میخواهید امر به معروف كنید و نهی از منكر كنید و اگر خدای ناكرده با وزیر ارتباطات و دولت كدورتی دارید هیچ دلیلی ندارد مردم را بی دین تلقی كنید.
ما دیندار هستیم و از واتس آپ هم استفاده میكنیم؛ آیا شما اطلاع دارید ما در واتس آپ به تبلیغ دین می پردازیم؟ آیا میدانید در واتس آپ و سایر برنامه های مشابه، از روحانیت؛ از تشیع و از نظام اسلامی دفاع میكنیم؟

» قطار اعتدال فارس با سفر دستيار رئيس جمهور به شيراز آماده حركت شد

سفر پرحاشیه دستیار ویژه رئیس جمهور به شیراز قطار اعتدال در فارس را آماده حركت كرد.
اصولگرایان در این سفر مخالفت خود با مشی اعتدال را به نمایش گذاشتند و علی رغم اینكه رهبری به آرامش و اتحاد تاكید دارند ؛ تندروی كردند؛ بر علیه دولت مورد حمایت رهبری شعار دادند و سعی كردند تشنج ایجاد كنند.
اصلاح طلبان و اعتدالگرایان علی رغم همه تحریك ها؛ در آرامش پایبندی به عقاید خود را اعلام كردند ،و با صبوری و متانت نشان دادند  همانطور كه در انتخابات به مشی اعتدال لبیك گفته اند همچنان بیعت خود را نشكسته اند.
حركات تندروهای فارس نشان داد كه از پیروزی مجدد اصلاح طلبان در فرایندهای سیاسی آینده بشدت در هراسند.

» همایش اصلاح طلبان فارس برگزار شد/ اخلال تندروها در مراسم

همایش اقوام و اقلیتها با دعوت شورای هماهنگی اصلاح طلبان فارس و سخنرانی یونسی وزیر اطلاعات دولت اصلاحات و مشاور رئیس جمهور برگزار شد.
همایش اصلاح طلبان علی رغم همه حاشیه ها و سر و صداهای پیش از برگزاری، بدون هیچگونه تشریفات، تجملات و حتی پذیرایی بود.
تندروها و بسیجی نماها از آغاز مراسم در برگزاری ان اخلال کردند و برعلیه دولت یازدهم شعار دادند.
در خواست یونسی از مقامات امنیتی: مزاحم این جوانی که اعتراض کرد نشوید.

 

» همايش لغو شد / ديدار اعتدال گرايان و اصلاح طلبان لغو نخواهد شد

بر اساس گزارش رسانه ها و سايتهاي اعتدالگرا و اصلاح طلب همايش عصر شنبه سيزدهم ارديبهشت ماه و سخنراني مشاور ارشد رئيس جمهور توسط استانداري فارس لغو شده است.
علي رغم لغو اين همايش اعتدالگرايان و اصلاح طلبان فارس ديدار با يكديگر را لغو نخواهند كرد.

 فعالان اصلاح طلب و اعتدالگراي فارس روز شنبه به شيراز سومين حرم اهل بيت عليهم السلام خواهند آمد  اما بدليل لغو همايش و بسته بودن درب هاي محل همايش؛ روبروي استانداري فارس با يكديگر ديدار و گفتگو خواهند كرد.
فعالان اصلاح طلب و اعتدال گراي فارس در تماس با صفانيوز اعلام كردند علي رغم لغو همايش؛ به شيراز خواهند آمد و خواستار ديدار با يكديگر هستند.
محل اين ديدار روبروي استانداري فارس خواهد بود و پس از اين ديدار حاضران به صورت متحد در يكي از اماكن مذهبي شيراز نماز جماعت مغرب و عشا را اقامه خواهند كرد.

خبر تكميلي: مجوز همايش با تغيير مكان صادر شد

» جاي حرفهاي دولت اعتدال در رسانه ها خاليست!

مثلا رسانه های ما دولتی است اما كمترین حرفی كه از رسانه ها شنیده میشود حرف دولت اعتدال است!
اكثر تریبون ها در كشور ما تحت نفوذ تندروها قرار دارد و جای تدبیر و اعتدال پشت تریبون ها خالیست.
رسانه هاي گونان شنیداری؛ دیداری؛ اینترنتی و مطبوعات مكتوب و همچنین تریبونهای مختلف از جمله منابر و ... تحت نفوذ جریان های تندرو قرار دارد و شاید هیچ دولتی در سالیان گذشته به این حد در میان رسانه ها و تریبون ها غریب نبوده است.

پايگاه اطلاع رساني رهبر انقلابسايت رياست جمهوريهاشمي رفسنجانيسيد محمد خاتميدانشكده خبردوستان صفانیوزصبح شیرازدال نیوزارگ شیرازصفانيوزبانک ترانهجبهه تدبیر و توسعه فارسسفارش تبليغات
طراحی و بهینه سازی : (حقیقت)
تمامی حقوق برای صفانیوز محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از خبرها تنها با ذکر منبع مجاز است.